Na co zwrócić szczególną uwagę podczas sporządzania i zawierania umów z kontrahentami – o tym porozmawiamy na naszym kolejnym Spotkaniu Networkingowym, które odbędzie się 24.05.2023 w Centrum Rozwoju Biznesu przy ul. Harcerskiej 2.

Mówi się, że umowy są na złe czasy, bo zwykle sięgamy po nie kiedy pojawia się problem we współpracy np. nieterminowe czy nierzetelne wykonanie usług, brak płatności, reklamacja. Niestety wówczas okazuje się, że zapisy w umowie niewystarczająco zabezpieczają nasze interesy, że brakuje nam narzędzi, aby dochodzić swoich praw, pomimo, że na tzw. zdrowy rozum, wydaje się, że racja jest po naszej stronie. Niestety prawo, kieruje się własnymi zasadami. Dlatego ważne jest, aby te zasady znać, przynajmniej w zakresie jaki dotyczy naszej działalności oraz naszych relacji z kontrahentami i umieć z nich korzystać.

Podczas spotkania porozmawiamy o najważniejszych kwestiach, na które należy zwrócić uwagę zarówno przy sporządzaniu jak i zawieraniu (podpisywaniu) umów z kontrahentami.

Omówimy zapisy związane ze sporządzaniem umowy, m.in.: jak poprawnie oznaczać strony oraz jakie postanowienia powinniśmy zawrzeć w umowie, by odpowiednio zabezpieczyć interesy naszej firmy.

Przedstawimy najczęstsze błędy popełniane przy sporządzaniu umów.

W kwestii zawierania umów pokrótce omówimy postanowienia, które należy dokładnie przeanalizować oraz o co powinniśmy zadbać przed zawarciem umowy sporządzonej przez kontrahenta.

Porozmawiamy także o zdalnym zawieraniu umów, kiedy możliwe jest zawarcie umowy zdalnej, jakie umowy mogą być zawarte w takiej formie oraz jak określić termin zawarcia takiej umowy.

Temat przybliży nam, dzieląc się swoim praktycznym doświadczeniem:

Michał Gruchacz,
radca prawny OIRP w Warszawie, założyciel kancelarii prawnej w Wyszkowie.

Specjalizuje się w prowadzeniu spraw z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, gospodarczego oraz prawa pracy.

Absolwent prawa i prawniczego seminarium doktorskiego na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz studiów podyplomowych z zakresu negocjacji i mediacji biznesowych na Uczelni Łazarskiego w Warszawie – jest certyfikowanym mediatorem oraz negocjatorem.

Doświadczenie zawodowe zdobywał, pracując w renomowanych warszawskich kancelariach prawnych.

Jest redaktorem naczelnym bloga o prawie naszej kancelarii oraz prowadzi własny blog prawniczy sezonnamediacje.pl. Ponadto jest autorem ponad stu publikacji prasowych o tematyce prawniczej.
Wykłada prawo cywilne i procedurę administracyjną na kwalifikacyjnych kursach zawodowych.

Zapraszamy !

Harmonogram spotkania: 

8:30 – 8:45 przywitanie uczestników, czas na kawę.

8:45 – 9:00 przedstawienie organizatorów i kilka słów o idei networkingu CRB.

9:00 – 11:00 wykład pt. „Sporządzanie i zawieranie umów B2B – na co zwrócić szczególną uwagę?” oraz pytania od uczestników.

11:00 – 12:00 prezentacja ofert uczestników, networking, nawiązanie współpracy.

Spotkanie odbędzie się w naszym biurze coworkingowym przy ul. Harcerskiej 2, III piętro.

Koszt udziału: przy zakupie biletu do 14.05. 2023. –  69 zł, przy zakupie biletu po 09.04.2023. – 79 zł. Ilość miejsc jest ograniczona.

Opłata zawiera: kawę/herbatę/wodę/ oraz wytrawno-słodkie przekąski.

Zapraszamy !