T: 604 636 936

e.trzcinska@wcrb.pl

Nasz zespół

Ewa Trzcińska

Executive & Team coach / Mentor / Przedsiębiorca / Manager

Moje wartości:

W relacjach cenię szczerość, zaufanie i szacunek, bez względu na to, czy dotyczą sfery osobistej czy zawodowej. Te wartości tworzą fundament do bycia sobą. A gdy czujemy swobodę w wyrażaniu swoich opinii i emocji i nie musimy udawać kogoś, kim nie jesteśmy, całą naszą energię możemy przekierować na takie tory jak: efektywna komunikacja, kreatywne myślenie i skuteczne działanie. To daje solidny fundament do bycia autentycznym, odważnym liderem.  Jest to także ważne w pracy w zespole, bo wtedy możemy się od siebie uczyć, dawać sobie motywację, a także wspierać się w trudnych chwilach. Pracując w zespole z takimi wartościami, możemy osiągnąć dużo więcej niż działając w pojedynkę.

Jestem praktykiem biznesu, od blisko 30 lat współzarządzam firmą produkcyjną, z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, która jest dziś liderem na rynku międzynarodowym. Jestem także trenerem sprzedaży, certyfikowanym coachem grupowym i zespołowym oraz coachem i mentorem biznesu. I wreszcie jestem założycielką Centrum Rozwoju Biznesu w Wyszkowie – moim rodzinnym mieście.


Praca z wymagającymi klientami, kierowanie zespołem oraz wdrażanie strategii rozwoju, wymagało ode mnie ciągłego poszukiwania inspiracji i stawiania sobie wciąż nowych wyzwań.


Przez lata szukałam idealnego modelu zarządzania i bliski jest mi model partnerski, w którym świetnie sprawdzają się techniki coachingowe, facylitacyjne i mentoringowe.


Założyłam Centrum Rozwoju Biznesu, gdzie z pasją, dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem w obszarze zarządzania. Pomagam przedsiębiorcom i managerom odnosić sukcesy i budować swój autorytet lidera. Wzmacniam efektywność zespołów. Jestem mentorką w Fundacji Sieci Przedsiębiorczych Kobiet oraz Fundacji Liderek Biznesu.

Coaching i mentoring menedżerski – rozwój przywództwa, budowanie kompetencji i efektywności lidera, wzmacnianie kompetencji komunikacyjnych, praca ze stresem i wypaleniem zawodowym, rozwój ścieżki kariery.

Team coaching – budowanie efektywności zespołów, usprawnianie komunikacji w zespole, budowanie zaufania i wzmacnianie odpowiedzialności za wspólne cele.

Coaching i mentoring biznesowy – rozwój własnego biznesu, wzmacnianie kompetencji i pewności siebie przedsiębiorcy, budowanie strategii oraz modeli biznesowych.

Jako coach: pracuję przede wszystkim w obszarze przekonań i wartości oraz budowania pewności siebie. Daję wsparcie, inspirację i motywację do działania. Pracuję w modelu GROW, zgodnie ze standardami ICF oraz EMCC.

Jako trenerka i mentorka: dzielę się swoją wiedzą praktyczną, podpartą rzetelną wiedzą naukową, w zakresie: tworzenia strategii i modeli biznesowych, sprzedaży, negocjacji, zarządzania i budowania zespołu.

 • Jestem absolwentką kierunku Zarzadzanie i Przywództwo Uniwersytetu SWPS oraz Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.
 • Ukończyłam Szkołę Mentorów Biznesu na poziomie Mentor Practitioner
 • Ukończyłam Studium Zawodowe Coacha Biznesu oraz Coaching Zespołowy i Grupowy w Pracowni NOVO.
 • W swojej pracy wykorzystuję umiejętności trenerskie, skończyłam Akademię Trenerów Sprzedaży oraz facylitacyjne – mam za sobą kurs według metodyki Process Iceberg w Centrum Facylitacji.

Sylwia Kostrubiec

Life & Business Coach /Mentor/ Terapeuta TSR

„Człowiek pełną MOC czerpie ze swoich dwóch mocnych do lotu skrzydeł: świadomego, zaakceptowanego braku i dostrzeżonego, rozwiniętego potencjału.”  SK

Moje wartości:

Szacunek do Twojej historii i miejsca, w którym dzisiaj Jesteś oraz zaufanie są dla mnie kluczowymi składnikami wspierających relacji i bezpiecznej przestrzeni do pracy w procesie zmiany i rozwoju. Pracując w obszarach osobistych, zawodowych czy biznesowych koncentruję się nie tylko na odkrywaniu i wzmacnianiu potencjału, ale też z uważnością i empatią pomagam przyjrzeć się brakom, trudnościom i doświadczonym traumom, które, stanowią istotny „hamulec” w rozwoju człowieka, a w odpowiednich warunkach mogą stać się Jego zasobem.

Jako odpowiedzialny praktyk, na bieżąco pogłębiam swoją wiedzę i pracuję w oparciu o standardy etyczne Izby Coachingu oraz kodeksu Etyki Praktyka PSR/TSR. Swoją pracę poddaję profesjonalnej superwizji oraz aktywnie uczestniczę we własnych procesach rozwojowych i terapeutycznych, więc proponowane przeze mnie techniki pracy znam z autopsji.

Od ponad 15 lat pracuję z ludźmi i dla ludzi.

Kontakty i relacje międzyludzkie zarówno w biznesie, jak i w życiu prywatnym są moją pasją. Lubię wspierać innych w zmianie i osiąganiu celów, czego potwierdzeniem jest mój kluczowy talent wg Instytutu Gallupa  tj. „Rozwijanie Innych”.

W moją rolę managera zespołu, szefa sprzedaży i przedsiębiorcy na stałe był wpisany rozwój osobisty i zawodowy.  Pomagałam pracownikom osiągać ponad przeciętne wyniki sprzedażowe, wyznaczać coraz ambitniejsze cele i stawiać kolejne kroki w poszerzaniu bazy dużych korporacji. Poszukiwałam rozwiązań, aby jak najlepiej wypełniać swoje role, realizować plany Zarządu oraz odpowiadać na nieoczekiwane zmiany.

Sporo energii poświęciłam również na łączenie roli żony i mamy z pracą zawodową oraz „łapanie” balansu między nimi, tak, aby w każdej pozostać w poczuciu satysfakcji i spełnienia. Na styku tych dwóch obszarów dokonywałam odważnych i znaczących zmian mentalnych i zawodowych.

Po 7 latach pracy na etacie w warszawskiej korporacji, otworzyłam swoją pierwszą działalność z branży beauty i wprowadziłam dwie marki od „zera” na powierzony mi rynek.

Obecnie łączę pracę rozwojową i pomocową z doświadczeniem biznesowycm i menadżerskim. Prowadzę indywidualne procesy coachingowe, mentoringowe lub terapeutyczne, w których pomagam Tobie wyznaczyć oraz osiągnąć cele zgodnie z Twoimi wartościami i tym co dla Ciebie ważne, zmienić  to co „niechciane”, znaleźć nowe drogi rozwiązania problemów, nawet jeśli doświadczasz spadku motywacji, przeciążenia czy utknięcia w trudnej sytuacji.

Jestem mentorką w Fundacji Sieci Przedsiębiorczych Kobiet oraz terapeutą TSR w Centrum Psychoterapii i Coachingu Fideratio. Aktywnie współpracuję w projektach prowadzonych przez Centrum Rozwoju Biznesu, a także prowadzę własny gabinet terapii i rozwoju w Wyszkowie.

 • Life Coaching / coaching osobisty:
  – podejmowanie decyzji zawodowej lub osobistej.
  – chaos w głowie, poczucie zagubienia, poszukiwanie kierunku w swoim życiu
  – konflikty w relacjach z bliskimi, współpracownikami, innymi
  – praca nad poczuciem własnej wartości
  – zwiększenie motywacji do działania w życiu
  – zwiększenie pewności siebie i zaufania do siebie
  – oswajanie zmiany, radzenie sobie ze zmianą, która nastąpiła lub jest w trakcie
  – szukanie balansu między życiem rodzinnym i zawodowym
 • Coaching kariery:
  – wyznaczanie celów zawodowych
  – przygotowanie do powrotu na rynek pracy po przerwie np. urlopie wychowawczym
  – przygotowanie do zmiany stanowiska (awans) lub pracy z etatu na działalność i odwrotnie
  Business coaching:
  – umiejętność lepszego radzenia sobie ze stresem w pracy
  – komunikacja w zespole i poprawne relacje międzyludzkie
  – efektywne zarządzanie energią własną
  – podniesienie umiejętności miękkich
  – dostrzeganie mocnych i słabych stron, talentów i wykorzystanie ich potencjału
  – zwiększenie umiejętności sprzedażowych i zarządzania zespołem sprzedażowym z wykorzystaniem przekonań, postawy i motywacji wewnętrznej.
 • Jestem absolwentką kierunku Agronomia i Agrobiznes na SGGW w Warszawie
 • Ukończyłam dyplomowany 7 miesięczny  kurs  Praktyka Coachingu life & business w Fideratio
 • Ukończyłam szkolenie  I-go  i II –go stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu TSR w akredytowanych ośrodkach Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (PTTSR)
 • Jestem w trakcie 4 letniego szkolenia dla Psychoterapeutów w nurcie Integratywnym na SPCH w Wraszawie
 • Pracowałam jako manager i  jako szef zespołu, prowadziłam własne biznesy, zarządzałam ludźmi, wiem jak pracuje się w korporacji i jak to jest „być na swoim”, jaki smak ma sukces, jaki porażka i jak działać pomimo lęku
 • Odbyłam liczne szkolenia z zakresu sprzedaży, obsługi klienta, zarządzania zespołem i inne, w tym kongres „Diamenty Sprzedaży” z Brian Tracy oraz flagowe szkolenia RBC „ Mistrz Sprzedaży”, Zarządzania sobą w czasie”, „Asertywność w pracy i biznesie” u Kamili Rowińskiej