7 listopada br. wchodzą w życie zmiany z znowelizowanym kodeksie postępowania cywilnego, między innymi w zakresie postępowania w sprawach gospodarczych. Na przedsiębiorców zostanie nałożonych wiele formalnych obowiązków, których przestrzegania sąd będzie wymagać w postępowaniu dowodowym.

We współpracy z Kancelarią Radcy Prawnego Michała Gruchacza oraz Kancelarią Radcy Prawnego Mateusza Mickiewicza przygotowaliśmy bezpłatne szkolenie, które przybliży przedsiębiorcom specyfikę tych zmian. Prowadzący zwrócą uwagę na nowe „rygoryzmy i pułapki” oraz wyjaśnią, jak wprowadzone zmiany przełożą się bezpośrednio na sposób dochodzenia przed sądem swoich praw przez przedsiębiorców.

Modyfikacje dotyczyć będą m.in. sposobu przedstawiania dowodów przed sądem, wprowadzenia terminów na wskazywanie sądowi dowodów na poparcie swojego stanowiska, zwiększenia znaczenia dowodu z dokumentów.

 

Harmonogram szkolenia:

1/ Cel i założenia nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego

2/ „Sądy”, „sprawy” i „postępowanie” gospodarcze

3/ Odrębności postępowania gospodarczego ( prekluzja dowodowa, prymat dowodu z dokumentów, umowa dowodowa)

4/ Podsumowanie

5/ Dyskusja (pytania z sali)

 

Szkolenie odbędzie się 1 października 2019 w godzinach 18:00 – 20:00 w naszej siedzibie przy ul. Świętojańskiej 74.

Szkolenie jest bezpłatne.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o przesłanie zgłoszenia

na adres: e.trzcinska@wcrb.pl lub telefonicznie na numer 604 636 936 .

O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Szkolenie otworzy nasz cykl bezpłatnych dyżurów prawnika pt. „Pomoc prawna w biznesie”  skierowanych do przedsiębiorców. Obsługę prawną dyżurów zapewnią prawnicy Michał Gruchacz oraz Mateusz Mickiewicz. Szczegóły dotyczące dyżurów znajduję się z zakładce „Pomoc prawna w biznesie”